Nikkei Nikkei Mutlu Dergi Grubu Logo
Üye Girişi | Üye Ol
ENG | TR
FORTUNE Bu Ay2017’de parayı nerede değerlendirmeli?

Bu yıl yatırımda risk alanların kazanacağı bir sene olacak. Dolar kurunda kâr realizasyonlarının görüleceği ancak ana trendin yukarı yönlü olacağı borsada tarihi zirvenin deneneceği, sonrasında satışların geleceği bir yıl yaşayacağız.
 
2017’nin favori hisseleri

Geçen yıl borsadaki aşırı dalgalanmaya rağmen kârlı ve bu kârı dağıtan, enflasyonun üzerinde büyüyen, düşük riskli ve faaliyeti yüksek firmalara yatırım yapanlar kazandı. Joseph Piotroski’nin modelini BIST-100’e uyarlayarak yılın favori dokuz hissesini belirledik.
 
Uzmanlar ekonomiyi nasıl görüyor?

2016 yılı hem ekonomik hem de siyasi anlamda çalkantılı bir yıl oldu. Ancak, “yuvarlak masa” katılımcılarımıza göre 2017 taşların yerine oturacağı, belirsizliklerin azalacağı bir yıl olabilir.
 
Çin serveti dünyaya yayıyor

Çin’in küresel siyasi ihtirasları Avrupa, Asya ve Afrika’yı kapsayan 3 trilyon dolarlık bir altyapı projesi olan “Tek Kuşak, Tek Yol”la yeni bir boyut kazanıyor. İşte bu projenin küresel ekonomi için anlamı ve Batılı şirketler ve yatırımcılara sunabileceği yararlar.
 
Zorlu performans

Zorlu Holding’in 2017 planlarında tekstilde inovasyonla farklılaşma ve enerjide yeni yatırımlar var.
 
Amazon neden bu kadar çekici?

Amazon Web Services giriş ücretini yükselttiği re:invent etkinliğinde rekor artışla 32 bin ücretli katılımcıyı konuk etti.
 
Dönüşüm hızlanıyor

Ekim ayında yayımlanan kararname, bir yandan kentsel dönüşümü hızlandırırken bir yandan da amacından çıkarıp bireysel bina dönüşümüne çeviriyor.